Bratislava Vrakunská cesta 2
Kontakt 0915 107 418
Manuálna lymfodrenáž

Manuálna lymfodrenáž spočíva v stimulácií lymfatického systému s cieľom podporiť prúdenie lymfy, ktorá má za úlohu filtrovať a následne odbúravať z tela škodlivé látky uložené v lymfatických uzlinách. Okrem toho sa podiela tiež na vstrebávaní a presune tukov.

V praxi sa zásadne líši od klasickej masáže tým, že cieľom maséra je pôsobiť pomalými, jemnými hmatmi iba na kožu a podkožie a to bez použitia olejov. Ide skôr o funkčnú masáž so sekundárnym relaxačným účinkom.

Účinkom lymfodrenáže je podpora imunitného systému, detoxikácia organizmu, či prevencia migrén a vzniku kŕčových žíl. Pravidelnou lymfodrenážou môžeme pozitívne ovplyvniť aj celulitídu (v závislosti od stupňa závažnosti).

Takisto poskytuje úľavu pri syndróme ťažkých nôh, ktorý vzniká ako dôsledok ochabnutých svalov, pri nedostatočnom pohybe alebo jednostrannej záťaži. Tým môže dochádzať k slabému odvádzaniu toxínov, a tie sa následne ukladajú  v tkanivách a kĺboch. Cieleným pôsobením na lymfatický systém tak pomôžeme tento prirodzený samočistiaci proces organizmu znovu obnoviť.

PLAN

Number

minutes

Price

Price for 1 minute

Your text

Lymfodrenáž

celé telo

120

minút

80 €

Manuálna lymfodrenáž celého tela, t.j. nohy, ruky, chrbát, brucho, prsné svaly (muži).

Lymfodrenáž

dolné končatiny

60

minút

40 €

Manuálna lymfodrenáž dolných končatín (napr. proti opuchom, celulitíde a ťažkým nohám).

Lymfodrenáž

horné končatiny

45

minút

35 €

Manuálna lymfodrenáž horných končatín (vhodná tiež pri opuchoch v dôsledku operácie).